Люди вживають «сміттєві» слівця не тільки від бідності словникового запасу, але і для того, щоб дати мозку час краще сформулювати думку. Однак, улюблені слова-паразити можуть багато розповісти про людину.
Назовсім позбутися слів-пустушок, мабуть, не вийде, адже замість них доведеться або мовчати, або некрасиво «екати» між словами. Але і надмірне вживання безглуздих «типу» і «взагалі-то» можуть дратувати співрозмовника і в кінцевому підсумку збивати його з думки.
Психологи вважають, що за типовими словами-паразитами можна дещо дізнатися про людину.
1. До речі
Такі люди відчувають себе ніяково при спілкуванні, особливо опинившись у новій компанії. Будучи не дуже впевненими в собі і скутими. Вони не знають, чи будуть доречні їх слова і думка, тому використовують це слово, намагаючись виправдати своє право на висловлювання.
2. Коротше
Це улюблене слово метушливої, нервової людини. Такі люди досить запальні і можуть бути агресивними. Вони говіркі, при цьому мова у них біжить попереду мозку, вони часом не можуть чітко сформулювати думку, але дуже поспішають донести її до співрозмовника.
3. “Це саме”
Якщо ти помітила, що твій колега часто вживає це словосполучення, будь насторожі! Такі люди можуть бути ненадійними і ледачими. Вони з радістю звалюють роботу на інших, а якщо і беруться робити її самі, то в разі помилки не упустять можливості звалити провину на інших. Наприклад, на тебе!
4. “Взагалі то”
Крім невпевненості в собі, це слово може говорити і про любов до чвар і скандалів. Бажаючи довести свою правоту або вказати на недоліки інших, ці люди говорять «взагалі-то», роблячи особливий наголос на цьому слові. Посваритися з такими можна буквально на рівному місці, здавалося б без причини. А причина все ж є – невпевненість цієї людини в собі.
5. “Насправді”
Ця людина напевно знає, як все влаштовано – насправді. Його думка єдина вірна і не підлягає обговоренню. Його досвід – найважливіший і вагомий, тому навколишні, на думку цієї людини, повинні бути вдячні і слухати його із захватом. «Насправді», ці слова видають його самовпевненість і егоїстичність.
6. Значить
Улюблене слівце консерваторів. Вони допитливі і дріб’язкові, важко звикають до всього нового, насторожені до чужих ідей. Свою думку захищають дуже активно.
7. Як би
Ознака творчої натури і мрійника, часто витає в хмарах. Такі живуть в своєму вигаданому світі, і бувають розсіяними. Часто вживаючи «як би», людина неусвідомлено підкреслює свою відірваність від навколишнього світу.
8. Просто
Це слово-паразит характеризує людину несамостійного і безвідповідального. Такі люди залежні від думки оточуючих, постійно виправдовуються, чим дратують колег і близьких.
Джерело: lisa