Кросівки — це невід’ємна частина гардеробу кожної жінки. Різноманіття моделей та дизайнів дозволяє їх носити в тандемі з самим різним одягом. А їхня легкість та зручність забезпечать такий рівень комфорту, що вдягати якесь інше взуття може не захотітися взагалі. Головне, правильно підібрати пару під свої умови носіння, сезон, задачі тощо.
Перед тим, як вибрати та купити жіночі кросівки, потрібно чітко визначити їхнє завдання, адже в залежності від цього характеристики значно відрізняються. І якщо в повсякденному носінні це впливає на рівень комфорту не дуже сильно, то в спорті від правильності вибору залежить сама можливість їхнього використання і безпека носія.
Якими повинні бути хороші кросівки для бігу
Бігові кросівки повинні забезпечувати високий рівень комфорту та запобігати отриманню травм. Під час пробіжок ви не повинні навіть замислюватися, що вони є у вас на ногах. Вас не повинно абсолютно нічого бентежити. Це забезпечується наступним:
- Хорошою вентиляцією. Верх бігових кросівок роблять з сітчастого текстильного матеріалу високої якості. Він дає змогу повітрю безперешкодно проникати до стоп і виключити виникнення парникового ефекту.
- Амортизацією. Раннери повинні гасити удари, що зменшить навантаження на суглоби та забезпечить більш м’який рух.
- Ідеальною посадкою і надійною фіксацією. Кросівки жіночі для бігу мають ідеально прилягати до стоп. Вони не повинні ні тиснути, ні бовтатися. Шнурки повинні надійно фіксувати голеностоп, що знизить ризик отримання травм.
Також підошва повинна бути гнучкою, щоб була забезпечена легкість ходу. Зверніть увагу і на протектор. Він повинен бути таким, щоб кросівки не ковзалися по поверхні під час бігу. Відповідно, для пробіжок по грунтовим дорогам він повинен бути більшим, ніж для асфальту.
Кросівки для фітнесу
Їхні характеристики частково відрізняються від тих, що ми розглянули в попередньому розділі. Навіть незважаючи на те, що обидва види використовуються для занять спортом.
Головне завдання кросівок для тренажерного залу забезпечити максимальну стійкість і стабілізацію. Під час занять з залізом ви не повинні відчувати ніяких проблем з координацією.
Характеристики такого взуття наступні:
- максимальну стабілізацію та тісний контакт з поверхнею створює плоска підошва з низьким профілем;
- тут не повинно бути амортизації;
- для забезпечення оптимального мікроклімату повинен бути високий рівень паропроникності, який забезпечить текстильний сітчатий верх кросівок;
- взуття не повинне ковзатися, тому звертайте увагу на чіпкість поверхні підошви.
Для вибору повсякденних кросівок чітких рекомендацій немає. Головне, щоб вони були зроблені з якісних матеріалів (шкіра, замша, нубук чи високоякісний текстиль), були зручними та подобалися вам.