Субота, 20 Квітня, 2024

Нове

Як навчитися справлятися зі зривами

Схуднення — це процес трудомісткий, тому навіть найбільш підготовлені люди здатні зірватися. У такі моменти навіть спортсмени ставлять собі питання: як впоратися зі своїми слабкостями? Сьогодні ми розповімо, чому трапляється зрив і як мінімізувати його наслідки. Але для початку розберемося, що можна називати зривом.

Зрив — що це?

Якщо ви дотримуєтеся дієти, зривом можна назвати вживання їжі з недозволеного списку. Ще під зривом розуміють перевищення добових калорій і порушення дотримуваного режиму харчування. Слабкість може бути одномоментна, коли ви дуже захочете скуштувати морозиво в кафе. Або затяжна, коли ви будете їсти все, що хочете, упродовж декількох днів. Коли зрив нетривалий, ніякої шкоди вашій фігурі не буде. У другому випадку організм починає запасати отримані калорії з подвійною завзятістю, і вага різко почне зростати угору.

Причини зриву

Порушення гормонального фону. Найчастіше зрив відбувається через порушення гормонального фону — греліну (гормону голоду) і лептину (гормону ситості). Рівень цих гормонів коливається не через фізичні потреби організму, а через психосоматичні проблеми.

Наш організм запрограмований на компенсацію факторів, що загрожують його життю і працездатності. Коли ви сідаєте на дієту, ви знижуєте рівень споживаних калорій. Мозок сприймає це, як погані часи та нестачу їжі, і дає команду запасати все, що можна з’їсти.

При цьому механізм запускається, як тільки у вас дозріває рішення про схуднення. Організм відразу ж виділяє грелін, ви відчуваєте реальний голод і відправляєтеся підкріпитися. Справитися з цим станом дуже непросто. Гірше тим людям, які регулярно намагаються експериментувати з новими дієтами. У таких людей виникає резистентність до лептину. В результаті почуття ситості не виникає навіть тоді, коли ви спожили достатню кількість їжі або навіть і більше.

Щоб знизити ризик зривів, не сідайте на жорстку дієту, дотримуйтеся збалансованого раціону і намагайтеся вживати смакоту в рамках вашого добового раціону.

Втома нервової системи та стрес. Стрес викликає різкий стрибок гормону стресу — кортизолу. Знизити його допомагає інші гормони — дофамін (задоволення) і серотонін (щастя).

Заохочення. Нас цього привчають з дитинства. Отримав гарну оцінку — купили шоколадку. Добре себе вів у бабусі — поїхали на каруселях кататися. У дорослому житті ви продовжуєте себе заохочувати. Домоглися потрібної мети — вирушили в кондитерську за улюбленим тортиком. Завзято дотримувалися дієти тиждень — у неділю замовили піцу. Як тільки ви почнете за собою стежити, зрозумієте, що система заохочень працює на підсвідомому рівні. Доведеться працювати над психологічними факторами.

Незбалансована дієта. Якщо ви будете щодня їсти варену броколі та парений кабачок, рано чи пізно ви зірветеся.

Порушення питного режиму. Коли організму не вистачає води, він дає про себе знати. Але в мозковому центрі, відділи відповідальні за апетит і спрагу знаходяться по сусідству, і тіло часто плутає ці сигнали. Ви хочете пити, але відчуваєте голод. Щоб не зірватися, щодня випивайте по два літри чистої води.

Порушення режиму харчування. Ви визначили добовий раціон і намагаєтеся з’їсти більшу частину калорій вранці? Ось і даремно, адже почуття голоду ввечері тільки посилитися. Потрібно розподіляти їжу рівними порціями на кілька прийомів їжі.

Невірна мета. Не будуйте наполеонівських планів, за два місяці ви не схуднете на 40 кілограмів, навіть якщо ваш раціон — це суцільна гречка. Коли ви побачите, що мета досягається не такими темпами, розчаруєтеся і почнете вживати висококалорійну їжу. Це фактично теж одна із помилок, чому ви не худнете.

Також читайте: 5 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ СХУДНУТИ



Нове


Популярне